Bydlení

Jak si vytvořit kreativní prostor ve vaší pracovně: Inspirujte se našimi jednoduchými tipy

Pracovna se stává důležitou místností při zařizování interiéru mnoha moderních žen či mužů, kteří si svou práci nosí často domů. Dnes vám přinášíme skvělé triky a tipy, jak si ji zkrášlit, ozvláštnit a vytvořit v ní co nejpříjemnější prostor.

Světlá pracovna vám přinese množství nových nápadů a inspiraci
Bílá barva je ideální volbou na nábytek ve vaší pracovně
Design této pracovně odráží moderní styl
Příjemný krb zda knihovna by měla být součástí vaší pracovny

Máte v domě vyhrazenou místnost pro pracovní účely, která však nesplňuje vaše tajné požadavky či představy? Nechte se inspirovat výběrem našich jednotlivých typů pracoven a vsaďte na interiérový design, který je vašemu srdci nejbližší.

čisté linie
Minimalistický styl v interiéru považujeme za velmi čistý a průhledný. K tomuto typu interiérů se nesmírně hodí bílá barva, která dodá celé místnosti ten správný šmrnc. Kromě bílých stěn, závěsů či doplňků můžete vsadit i na nábytek v tomto nevinném odstínu.

barevné detaily
Barvy jsou neuvěřitelným pomocníkem při vnímání jednotlivých místností. Vaší pracovně zaručeně dodáte kreativitu a příjemné vibrace, pokud v ní použijete barevné doplňky či detaily. Barvený koberec či polštáře dokáží rozjasnit celý pokoj a vniknout její život.

pocit domova
Ačkoliv pracovna slouží primárně k vyřizování důležitých věcí z práce, stále byste se v ní měli cítit příjemně a nerušeně. Skvělým tipem je zakomponovat do ní i koutek s krbem a pohodlným křeslem, kde si můžete vybavit důležité maily, ale cítit se jako v oáze klidu.

velkolepý prostor
Při zařizování vaší pracovny si v první řadě ustalte myšlenky, abyste předem věděli, o jaký typ pracovně půjde. Ať už vám postačí jeden pracovní stůl nebo plánujete více kusů nábytku, váš prostor by měl být jednoznačně velkolepý. Nikdo přece nechce pracovat v malém a uzavřeném prostoru.

prosvětlená místnost
Světlo je základem všeho! Při interiérovém designu se designéři vždy zaměřují na přístup denního světla, které působí na psychiku velmi pozitivně. Pokud máte možnost zařídit vaši pracovnu s použitím velkých oken, neváhejte ani chvíli. Tento krok později zaručeně oceníte!

přírodní materiály
V posledním kroku věnujeme pozornost zejména přírodním materiálům, které také dokážou zvýšit vaši kreativitu a fantazii. Nejenže skvělé vypadají v místnosti, ale také mají příznivé účinky na vnímání člověka. Dřevěný nábytek je proto více než vítán.