Rady a Tipy

Ženy nosí roušky lépe než muži. No jen dokud nepodlehnou konspirace

Omezit rizikové chování, důsledně dodržovat hygienu rukou a nosit správně nasazeny roušku. To vše jsou známé faktory, které prospívají boji proti koronavirus.

Zdá, že jsou to právě ženy, které tyto dovednosti zvládají lépe. Vyplývá to iz menšího, ale zajímavého nejnovějšího průzkumu publikovaného tento týden v časopise Behavioral Science & Policy.

Vědci z Yalova univerzity a soukromé Newyorské univerzity při její realizaci využili kombinaci dotazníků, pozorování v nákupních centrech a dat z mobilních telefonů, čímž se jim podařilo vytvořit plastický obraz chování mužů a žen během pandemie.

ověřovali dotazník
Díky informacím z dotazníku, do kterého se zapojilo 800 Američanů a Američanek, vědci zjistili, že ženy s větší pravděpodobností dodržují sociální odstup, častěji si myjí ruce a méně se setkávají s přáteli a s rodinou.

Omezený sociální kontakt s blízkými byl přitom jediný faktor, ve kterém pohlaví respondentů nehrálo žádnou roli, a podle dotazníku se v něm omezovaly tak ženy, tak muži.

Vědci si však byli vědomi, že dotazníková forma má určitá omezení, protože lidé o sobě poskytují i ​​zkreslené informace.

Rozhodli se tedy tvrzení ověřit analýzou dat a pozorováním.