Rady a Tipy

3 důvody, proč si vyrábět vlastní svíčky

Výroba vlastních svíček není jen zajímavá, ale také uklidňující. Jde o skvělou oddechovou činnost, během které se alespoň nachvíli odtrhnete od starostí.

Ručně vyráběná svíčka je úžasný způsob, jak se odreagovat od stresů každodenního života. A ten výsledek opravdu stojí za to. Při prvních pokusech sice vaše snažení nemusí dopadnout tak, jak jste si představovali, jednou se ke kýženému výsledku ale určitě propracujete. Proto vám v následujících řádcích přinášíme tři důvody, proč byste si i vy měli zkusit vyrobit vlastní svíčku.

Je to uklidňující

Ručně vyráběná přírodní svíčka patří mezi to nejkrásnější, co můžete vyrobit. Není to ani tak náročné, což dělá tuto činnost opravdu uklidňující. Neřešíte to, co je okolo vás. Prostě si sednete a začnete pracovat na něčem, z čeho máte radost. Nebo z čeho bude mít radost někdo jiný. Na tom nezáleží. Vlastnoručně vyrobená svíčka zkrátka pohladí po duši a potěší váš čich, jakmile se ji rozhodnete zapálit.Poznáte sebe sama

Vyrábět svíčku je sice jednoduché, chce to ale spoustu trpělivosti. Originální ručně vyráběná svíčka symetrických tvarů se vám na první pokus zřejmě nepodaří. Ale tím se rozhodně nenechte odradit. Dbejte na to, abyste se s každým pokusem o fous zlepšovali. S tímto přístupem bude každá vaše svíčka lepší a lepší. A pokud se vám to ani tak nepodaří, tak vězte, že spoustu problémů je možné vyřešit dávno po dodělání svíčky. Hrubý a nerovný povrch snadno zarovnáte s pomocí horkovzdušné pistole nebo fénu. Pomůže vám také zbytek vosku, který můžete roztavit a vylít na povrch svíčky.

Odtrhnete se od světa

To nejzajímavější na této činnosti není ani tak samotný výsledek, jako relax a možnost alespoň na chvíli uniknout od každodenních problémů. Výroba domácích svíček vám v tom určitě pomůže. Budete se alespoň chvíli soustředit na něco, co nesouvisí s vaším každodenním životem. Jakmile ale přijde ten čas, budete si moct užít skvělou vůni doplněnou o radost z dobře odvedené práce. A to jen těžko něco přebije.