Pro ženyRady a Tipy

Jak poznat kvalitní parfém?

Nemusíme si to uvědomovat, ale to, jak voníme, je velice podstatné. Čich je ve zvířecí říši velice významný, a byť na něj my lidé neklademe takový důraz, stále je jedním z našich nejdůležitějších smyslů. Může v nás vyvolávat příjemné pocity, nebo nás naopak varovat před nějakou formou nebezpečí.

Výběr správného parfému je tudíž důležitý, jak kvůli tomu, jak vás poté vnímají ostatní, ale také vzhledem k vašemu zdraví. V dnešní době se dá mnoho různých produktů celkem snadno padělat a parfémy nejsou výjimkou. Zde vám dáme pár rad, jak poznat kvalitní parfém od toho padělaného.

Může to prozradit už balení

Jednou z možných chyb, které se padělatelé dopouštějí, je špatné uvedení názvu vůně či samotné značky. Dobře si zkontrolujte, jak se vaše oblíbená vůně jmenuje, protože žádná kvalitní značka by nedopustila distribuci vlastních produktů s nesprávně napsaným jménem.

Další věc, které byste si měli všímat, je celofán. Ne všechny značky ho používají, avšak bývá zvykem, že je krabička obalená v celofánu. Pokud vnější obal není odpovídající či parfém není dobře zabalený, je lepší zbystřit smysly.

Po obalu zkontrolujte láhev

Pod lahvičkou bývají plastové samolepky s místem původu výroby. Tak tomu na nepravých parfémech nebývá.

Dalším bodem je vzhled a textura samotné lahvičky. Pravé jsou jasně tvarované, jemné a příjemné na dotek. Pokud se vám jejich povrch zdá hrubý či tvar nějakým způsobem neodpovídá, je dost pravděpodobné, že se jedná o padělek.

Dále se dá pomocí rozprašovače zjistit, zda zůstala vůně nedotčená. U nového kousku je vždy potřeba ho párkrát zmáčknou, než se do hadičky dostane parfém, který poté vystříkne. U již použitého vám stačí stisknout pouze jednou.

Vůně je nejpodstatnější

Je to právě vůně, na které tak záleží. Správný, kvalitní parfém má 3 vrstvy: hlavu, srdce a základ. Tyto tóny způsobují, že se postupem času může vůně měnit, jak se postupně odkrývají další části. Správný parfém vydrží zhruba 2–3 hodiny a může se lehce měnit. Falešný sice může ze začátku vytvářet dojem stejné vůně, avšak nijak se nemění a často nevydrží ani hodinu.

Padělky se také často mohou lišit i barvou. Jedná-li se tedy o vůni, se kterou už jste se dříve setkali, pak byste měli posoudit, zda barva odpovídá.

Kde parfémy nakupovat

Nejlepší volbou nákupu je buď na internetových stránkách dané značky, či v kamenných obchodech. Nikdy parfémy nekupujte od nějakého obchodníka na ulici. Kvalitní parfémy nemusí být levná záležitost, ale jejich společenský dopad může být výrazný. Vyplatí se tedy do nich investovat. Pokud byste měli obavu, že nevyjdete s penězi, mohla by vám rozpočet dorovnat například půjčka na OP.