Pro ženyRady a Tipy

5 chyb v podzimní beauty rutině, které rozhodně nedělejte

Přichází chladnější období v roce, které si žádá i malé změny v naší péči o pleť i tělo. Proto si přečtěte pár běžných chyb, kterým je lepší se vyvarovat a zlepšete tak svou denní rutinu.

Nedopřáváte si hydrataci

Pokud stále věříte mýtu, že hydratační krémy způsobí narušení pleti, vše napravte a začněte svou pleť hydratovat. Hydratační krém namažte na dobře odlíčenou pleť a pro větší efekt si nejméně jednou měsíčně dopřejte i hydratační masku. Jestli potřebujete nastavit svou beauty rutinu, ale nevíte si rady s výběrem té správné kosmetiky, vyhledejte služeb odborníků nebo vsaďte na předem sestavené kosmetické sady.

Podceňujete péči o oční okolí

Mažete své oční okolí stejným krémem, jako zbytek pleti? Pak zpozorněte. Oční okolí je daleko citlivější, proto potřebuje i speciální péči. Vedlejším efektem těchto krémů je i minimalizace tmavých kruhů pod očima, potřebná regenerace a dokonalá výživa. 

Neřešíte pitný režim

I když jste si v létě hlídali počet vypitých sklenic, na podzim tak trochu zapomínáte? Aby vaše pleť nebyla vysušená a špatně vyživená, dopřejte si dostatečný pitný režim. Na podzim můžete přidat i teplé polévky, které vás nejen zahřejí a dodají tělu potřebné živiny, ale i doplní pitný režim.

Nemažete rty

Speciální péči si zaslouží i rty, o které je nutné pravidelně pečovat, jinak budou brzy popraskané a bolestivé. Proto nezapomínejte na balzám a pravidelný peeling, který je dostane do té nejlepší kondice a vy se nebudete stydět vytáhnout ani tu nejmatnější rtěnku.

Zapomínáte na ruce

Ruce jsou stejně jako pleť vystaveny nepříznivému počasí, proto je nutné se o ně zvláště v tomto chladném období v roce náležitě starat. Pořiďte si teplé rukavice, do kabelky přidejte krém na ruce a doma nebo v nehtovém studiu si dopřejte příjemný zábal. Jen tak budou vaše ruce tou nejlepší vizitkou.

Stačí pár změn, které vaši péči o pleť povýší na novou úroveň. Vyhledáním kvalitních produktů a vyvarováním se chyb brzy obnovíte přirozenou krásu své pleti.