Bydlení

Vychytávky, které ve vaší kuchyni nesmí chybět

Milujete vaření, jste nadšení pekaři nebo si užíváte přípravu dobrot pro případné návštěvy? Ať jsou vaše motivace jakékoliv, jistě se vám bude hodit pár vychytávek, které vám nejen zpříjemní přípravy, ale pomůžou i k lepším výsledkům.

Speciality pro milovníky čaje

Milujete čaje? Pak vám nesmí chybět kvalitní konvička na čaj. Tu můžete doplnit i o čajové moře nebo speciální čajové šálky. Pokud si v čajích opravdu libujete, nezapomeňte si koupit krabičku na čaj nebo plechové dózy, které ochrání vaše sypané čaje před světlem a případnou vlhkostí.

Vlastní koření během chvíle

Je vaření váš koníček? Pak jistě vlastníte i velké množství koření. Pokud sníte o vlastních kořenících směsích, zkuste využít hmoždíř. Díky němu bude vaše koření zaručeně čerstvé a můžete si udělat takové kreace, které vás zrovna napadnou. Hmoždíř je skvělý i pro drcení čerstvých bylinek nebo třeba česneku.

Léto na ledu

Jste fanouškem koktejlů? Pak si nezapomeňte pořídit i kvalitní formy na led, které mohou mít i efektní tvary, kterých si vaše návštěva jistě nezapomene všimnout. K vytváření koktejlů budete kromě ledu potřebovat i šejkr, barové sítko, dlouhou lžičku nebo třeba kleštičky na led.

Bylinky do každé kuchyně

Čerstvé bylinky patří téměř ke každému pokrmu. Pokud si zakládáte na čerstvosti jídel, neobejdete se bez klasických bylin, jako je např. bazalka nebo rozmarýn. I v zimních měsících je možné si tyto bylinky dopřát, a to díky pěstování doma. Nezapomínejte na kvalitní zálivku, kterou obstará i samozavlažovací květináč.

Vybavení pro kuchaře

Milujete chutě jiných kultur? Ať už je u vás doma v hlavní roli asijská kuchyně nebo preferujete raději indickou, je dobré pořídit si adekvátní vybavení. Pokud vám tedy chybí kvalitní pánve, rýžovar, hrnce nebo jiné náčiní, které vám usnadní přípravu daných pokrmů, jistě s jejichž koupí nešlápnete vedle a ulehčíte si proces vaření.

Pokud jste nejčastěji v kuchyni, jistě oceníte pár vychytávek, které vám výrazně pomohou v přípravě pokrmů.