Bydlení

Kabinety a vitríny – univerzální kousek nábytku

Co dělá z obývacích pokojů a ložnic útulný prostor, ve kterém se budete cítit dobře? Jsou to právě vitríny a kabinety, které mají více funkcí, než se na první pohled může zdát.

Obývací pokoje v moderním stylu bývají většinou zařízeny stroze, minimalisticky. Obývací stěny nahradily televizní stolky. Případně televize vesele trůní na zdi a s dalším nábytkem se šetří. Pokud nejste fanouškem těchto interiérů, můžete jej uzpůsobit přesně takovému stylu, který vám vyhovuje. Kabinety, komody a vitríny mohou dotvořit přesně onu útulnou atmosféru, kterou v obývacím pokoji chcete mít.

Úložné sestavy a kabinety

Obývací stěny si můžete poskládat podle sebe. Zvolit můžete jednoduchý televizní stolek s úložným prostorem. Pokud vám to ale přijde málo, můžete se rozšoupnout o poznání víc. Komody mohou tvořit i další část obývacího pokoje, stejně jako celé obývací sestavy. Kromě televize pojmou také sváteční porcelán, knihy, deskovky nebo důležité dokumenty.

Vitríny

Prosklené skříňky můžete nejen v obývacím pokoji využít k několika účelům. Většinou slouží k vystavení cenných předmětů, suvenýrů, rodinných fotek nebo ocenění a medailí. Pokud jste vášnivým sběratelem, můžete do vitríny vystavit zajímavé kousky z vaší sbírky. Využít ji lze ale také jako domácí bar. Vitrína má zkrátka široké spektrum využití.

Nebojte se ani dodatečných funkcí. Pokud je vitrína užší a vyšší, bývá většinou potřeba ji uchytit ke zdi, aby nehrozilo její překlopení. Vybrat můžete také kousky designového nábytku s led podsvícením. Získáte tak v místnosti další zdroj světla, ale také osvětlení pro jednotlivé vystavené předměty. Zvýrazňujícím prvkem bývá také zrcadlo, které může být umístěno v zadní části uvnitř vitríny.

Kabinety i vitríny můžete jednoduše vybírat na eshopu s nábytkem Iodesign.cz, kde najdete tradiční i designové kousky, které vám z vašeho bytu pomohou vytvořit domov.

Knihovny a regály

Obývacím pokojům sluší také otevřené regály, které pomáhají opět podpořit útulnost celého prostoru. Knihy jsou vděčnou dekorací, využijete je tak i poté, co je s láskou přečtete. Knihovny můžete vybírat otevřené, uzavřené nebo kombinované. Do těch kombinovaných ukryjete i méně vzhledné dokumenty nebo deskovky, kterými si nechcete zahlcovat interiér, ale budete je mít neustále při ruce.