Rady a Tipy

Jak v zimě bez problémů odemknout auto

Zima může být pro řidiče náročným obdobím. Nízké teploty, sníh a led mohou způsobit řadu problémů, včetně problémů s odemknutím auta. Pokud chcete, abyste mohli své auto v zimě bez problémů otevřít, inspirujte se následujícími tipy.

Kontrola je potřeba

Před zimou nechte auto zkontrolovat v servisu. Servisní technik může zkontrolovat stav zámků a ujistit se, že jsou v dobrém stavu. Pokud jsou zámky v dobrém stavu, budou odolnější vůči nízkým teplotám a ledu. Stejně tak je dobré zajímat se o celkovou kontrolu vozu, včetně opravy tachometru a opravy řídících jednotek.

Čistota zámků

Sníh a led mohou zámky zablokovat, proto je důležité je udržovat čisté a suché. Pokud se vám do zámku dostane sníh nebo led, můžete ho vyčistit pomocí škrabky na sklo nebo jiných ostrých předmětů. Dejte si však pozor, abyste ostrý předmět v zámku nezalomili.

Zaměřeno na autoklíče

Používejte vhodný autoklíč. Pokud používáte klíč, který není vhodný pro váš zámek, může to způsobit problémy s odemknutím. Ujistěte se, že máte k dispozici správný autoklíč s imobilizérem. Spolehněte se na otevírání auta pomocí dálkového ovládání, které vám v zimě může ušetřit spoustu starostí.

Kdy volat pomoc

Připravte se na to, že v některých situacích budete potřebovat odbornou pomoc. Pokud se vám nepodaří auto odemknout, můžete požádat o pomoc jiného řidiče nebo servisního technika, v krajních případech i zámečníka nebo hasiče.

Ověřené tipy

Pokud je na zámku led, můžete ho zkusit rozpustit pomocí horkého vzduchu z foukačky nebo horké vody. Pokud se vám zámek zasekne, můžete zkusit použít také WD-40 nebo jiné mazivo.